Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
oficiálne webove sídlo obce Tužina
 
 

NAPÍSALI O TUŽINE....


 

V lese za Tužinou hľadal huby, objavil však nečakaný nález MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Šesťdesiatdvaročný Augustín z Tužiny našiel pri hľadaní húb muníciu. „Do príchodu odborníka zabezpečila miesto policajná hliadka z Nitrianskeho Pravna,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová. Podľa jej slov pyrotechnik zistil, že hubár našiel protitankovú mínu nemeckej výroby Tellermine 42 z obdobia druhej svetovej vojny. Mína bola bez aktívneho tlakového roznecovača a mala v sebe viac ako štyri kilogramy TNT trhaviny.
 

Našiel huby aj historickú muníciu - WWW24HODIN

Tužina 27. septembra (TASR) - Neznámu muníciu našiel v lesnom poraste za Tužinou (okres Prievidza) pri hľadaní húb 62-ročný muž. Policajný pyrotechnik zistil, že ide o protitankovú mínu nemeckej výroby z obdobia druhej svetovej vojny Tellermine 42, informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.
 

Věra Heřmanová: Na organ hráte doslova rukami-nohami MY PRIEVIDZA

TUŽINA. V tužinskom kostole svätého Jakuba sa odohral jeden z koncertov dvadsiatehošiesteho ročníka Medzinárodného organového festivalu pod názvom Slovenské historické organy. Píšťaly organu rozozvučala nezvyčajne žena. Věra Heřmanová však tvrdí, že organ už nie je v dnešnej dobe iba mužskou záležitosťou.
 

Ľudia chodia vo veľkom zbierať medvedí cesnak do Tužiny MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Už tradične každý rok na jar prichádza do Tužiny mnoho ľudí zo širokého okolia. Pri miestnom potoku, kúsok nad dedinou, totiž vo veľkom rastie medvedí cesnak.
 

Folklór ich baví. Deti to dokázali počas prehliadky v Tužine - MY PRIEVIDZA

TUŽINA Viac ako stosedemdesiat detí, členov detských folklórnych súborov, sa predstavilo na regionálnej súťažnej prehliadke pod názvom Deti deťom, ktorá sa konala v Kultúrnom dome v Tužine. Čítajte viac: https://myprievidza.sme.sk/c/20508994/folklor-ich-bavi-deti-to-dokazali-pocas-prehliadky-v- ...
 

Tužina bude patriť country hudbe. Chystá sa obľúbený festival -MY PRIEVIDZA

TUŽINA. V lokalite Hatalisko nad Tužinou sa na budúci týždeň uskutoční tradičné a obľúbené hudobné podujatie Country festival Tužina. Čítajte viac: https://myprievidza.sme.sk/c/20224751/tuzina-bude-patrit-country-hudbe-chysta-sa-oblubeny-festival.html#ixzz4sw7CjRFG ...
 

Letná pauza 2016: Do Tužiny zavíta operná hviezda MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Hudobný festival Letná pauza nebude na hornej Nitre chýbať ani tento rok. Milovníci džezu či klasickej hudby sa majú na čo tešiť.
 

Do Tužiny mieria interpreti z alternatívnej hudobnej scény MY PRIEVIDZA

TUŽINA. V lokalite Hatalisko za Tužinou sa 24. a 25. júna uskutoční hudobný festival Tužina Gro(o)ve. Zameraný je na alternatívnu hudobnú scénu, na žánre ako rock, blues, folk, experimentálna či elektronická hudba. Napriek tomu, že alternatívna hudba nie je v našich komerčných rádiách bežne propagovaná, má na Slovensku množstvo fanúšikov.
 

Materskú školu v Tužine zateplia za 63-tisíc eur MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Materskú školu v Tužine čaká rekonštrukcia v podobe zateplenia jej budovy. Investíciu bude obec financovať z Environmentálneho fondu. Dodávateľa prác už vyberá prostredníctvom verejnej súťaže, náklady na zateplenie objektu odhadla na približne 63-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty. Informoval o tom starosta obce Miroslav Dzina.
 

Most z prehnitého dreva nahradili betónovým MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Nad vodným tokom Tužinka vybudovali Lesy Slovenskej republiky nový most. Stojí na mieste, kde bol donedávna starý, kompletne vytvorený z guľatiny.
 

Starosta s veľkým srdcom: Tridsiatim psom dal šancu na nový život MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Tridsaťtri psov na jednom dvore bez majiteľa trápia obyvateľov Tužiny už dlho. Patrili milovníkovi zvierat, ktorý ale nedokázal dohliadnuť na ich nekontrolované množenie, preto v dedine predstavovali veľký problém. Nový starosta Tužiny sa k nemu postavil rázne a nekompromisne, no zároveň so humánne.
 

V Tužine si vyhrnuli rukávy. Čistili, upravovali aj kopali MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Deň Zeme si v Tužine pripomenuli brigádou, počas ktorej skrášlili okolie tunajšej základnej školy. Do prác sa zapojili rodičia žiakov, ale aj ich ďalší príbuzní. Pomohli aj viacerí členovia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Tužine.
 

Zabudnutí: Našu hudbu neprestaneme robiť ani za päťstotisíc MY PRIEVIDZA

Hudobná kapela z Tužiny, ktorá vznikla v roku 1988 funguje s prestávkami dodnes.Jej symbolom je motýľ ako predstaviteľ voľnosti. O začiatkoch, krízach aj nových výzvach sme sa rozprávali so zakladateľom Zabudnutých MARCELOM URÍČOM.
 

Škôlkari z Tužiny postavili národné divadlo na nohy MY PRIEVIDZA

TUŽINA/BOJNICE. Na doskách Slovenského národného divadla v Bratislave si nedávno zatancovali deti z Materskej školy v Tužine aj tanečníci zo Základnej umeleckej školy v Bojniciach. Zapojili sa totiž do medzinárodnej súťaže The school dance a zaujali až natoľko, že účinkovali na slávnom pódiu a pred zrakmi odbornej poroty.
 

Seniorka z Tužiny zachránila vyše dvestoročnú usadlosť MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Chátrajúcu, vyše 200-ročnú usadlosť uprostred Tužiny zachránila z vlastnej iniciatívy a za vlastné peniaze postupne zrekonštruovala 75-ročná miestna obyvateľka Kornélia Richterová. Za tento čin vlani získala ocenenie Strieborná seniorka roka 2013.
 

Vyše sto účinkujúcich spievalo v Tužina nemecké piesne MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Pod názvom Súzvuky sa konala po jedenásty raz prehliadka speváckych skupín karpatských Nemcov na hornej Nitre. Hostiteľom bola Tužina. V rámci prehliadky vystúpilo vyše sto účinkujúcich zo šiestich speváckych skupín a zborov.
 

V Tužine sa stretnú zlatokopi a zlatokopky MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Od piatku 19 do nedele 21. júla bude Tužina dejiskom Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky v ryžovaní zlata. Spolu bude na majstrovstvách o titul majstrov oboch krajín vo viacerých kategóriách bojovať približne 120 zlatokopov a zlatokopiek z rôznych krajín sveta.
 

Storočná Tužinčanka má aj vo vysokom veku výbornú pamäť MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Nestáva sa každý deň, aby niekto oslavoval narodeniny v kostole. V Tužine sa tak stalo nedávno, pretože tunajšia obyvateľka Karolína Gogoláková sa 17. apríla dožila stých narodenín.
 

V drevenej chalúpke MY PRIEVIDZA

Dôchodca Karol Déri zachránil v Tužine drevenicu, ktorá istý čas slúžila ako garáž. Keďže je nielen šikovný elektroinštalatér, ale aj murár, zámočník či strojár, postupne vrátil domčeku pôvodnú podobu.
 

Drevená chalúpka ukrýva tajomstvá z minulosti MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Napriek tomu, že penzista Karol Déri rád býva a žije v Prievidzi, predsa občas potrebuje opustiť ruch mesta. Vtedy odíde na niekoľko dní do svojej drevenej chalúpky v Tužine, v ktorej má pokoj na prácu a môže si v nej zaspomínať aj na svoje detstvo. V podobnej totiž vyrastal. Drevenicu postupne obnovuje a mení na malé múzeum histórie, pretože v nej zhromažďuje predmety, ktoré ľudia kedysi používali.
 

Nemka už takmer dve desaťročia šije v Tužine tradičné kroj MY PRIEVIDZA

TUŽINA. Milovníčka nemeckých tradícií žije v Tužine od narodenia. Pôvodom je Nemka, jej rodina sa do obce pred rokmi prisťahovala. Dodnes z jej reči počuť cudzí prízvuk. Je jednou z tých, ktorí nechcú, aby sa duch karpatských Nemcov, ktorí Tužinu obývali, navždy vytratil.
 

Všetko o aktuálnom dianí v obci Tužina. Oznamy, pozvánky a reportáže z podujatí v Tužine. Kliknite na našu FB stránku - "Páči sa mi" a budete vždy včas informovaní o novinkách

Hodiny pre verejnosť

Pondelok: 07:30 - 12:00 hod. 13:00 - 15:00 hod.

Utorok: 07:30 - 12:00 hod. 13:00 - 15:00 hod.

Streda: 07:30 - 10:00 hod. 13:00 - 17:00 hod.

Štvrtok: 07:30 - 12:00 hod. 13:00 - 15:00 hod.

Piatok: 07:30 - 12:00 hod. 13:00 - 15:00 hod.

NÁVŠTEVA LEKÁRA SK

najväčší portál na vyhľadávanie lekárov, lekární, pohotovostných služieb a podobne


Aktuálne oznamy miestneho rozhlasu

Nepočuli ste hlásenie obecného rozhlasu? Po kliknutí na tento odkaz si môžete vypočuť aktuálne oznamy- odvysielané v obecnom rozhlase. Nový systém je momentálne v skúšobnej prevádzke.

MAPA KATASTRA TUŽINA

Vyhľadávanie pozemkov - parciel v k.ú. Tužina, s možnosťou merania jednotlivých pozemkov.Podľa výberu v nastaveniach vrstiev - možnosť vyhľadávať pozemky v "C" registri, alebo v "E" registri...

Adresa:
Obec Tužina
Obecný úrad
972 14 Tužina

obec@tuzina.sk
podateľňa:
podatelna@tuzina.sk

Miroslav Dzina, starosta obce :
mobil: 0903 553 667
046 54 44 003
starosta@tuzina.sk

Martina Sedlárová, podateľňa, administratívna pracovníčka
046 54 44 187
sedlarova@tuzina.sk

Jozef Gocman správa daní a poplatkov, evidencia obyvateľov, správca webstránky
046 54 44 187
gocman@tuzina.sk

Irena Smiechová ekonómka
046 54 44 004
smiechova@tuzina.sk

Pondelok: 7:00 - 15:00
Utorok: 7:00 - 15:00
Streda: 7:00 - 16:00
Štvrtok: nestránkový
Piatok: 7:00 - 14:00

Počasie v Tužine

Počasie Tužina - Svieti.com

Kontakt na prevádzkovateľku posilňovne: Anna Novotková, Tužina 429, mobil 0902 316 429, pevná linka: 54 44 286

Chystáte rodinnú oslavu, svadbu...? Organizujete stužkovú, stretávku, ples a podobne? Využite priestory KD Tužina

cena ubytovania: 12 € na osobu a noc
pri prenájme 7 dní a viac je cena znížená na 10 € / osoba / noc
cena za celý apartmán: 20 €
za použitie garáže - 2 €
kontakt: p. Ivana Hartmann 0907 397 732

cenník:
futbal 5 € / hodinu
volejbal, nohejbal, basketbal a tenis 2 € / hodinu
Správcom ihriska je od 16.06.2015 p. Jozef Petráš, tel. 0915 098 212.
Je prísny zákaz vstupovať na multifunkčné ihrisko bez súhlasu správcu ihriska.

Stolnotenisová herňa v sále kultúrneho domu: prevádzkovateľka Ľubomíra Hanzlíková, Tužina 451,
mobil 0903022736
Poplatok v zimnom období s nutnosťou vykurovania: 3 €/hod za celú herňu - 4 stoly,
v letnom období bez kúrenia: 0,50 €/hod.

Otváracie hodiny
UTOROK a ŠTVRTOK
od 15:00 do 17:00 hod.

výsledky a plánované zápasy TJ Tatran Tužina na stránkach slovenského futbalového zväzu

Občianske združenie Žiar získalo štatút MAS

Občianske združenie Žiar po desiatich rokoch pôsobenia získalo štatút MAS s finančnou alokáciou 1 330 098,11€ na rozvoj územia s prihliadnutím na tvorbu pracovných miest, rozvoj podnikania, cestovného ruchu, ale aj rozvoj verejnej infraštruktúry malých rozmerov za presne stanovených podmienok v zmysle spracovanej Stratégie rozvoja územia.

dnes je: 25.2.2018

meniny má: Frederik, Frederika

Za obsah zodpovedá
Miroslav Dzina

Autor fotografií:L.Grešner, Jozef Gocman, js

webygroup

Úvodná stránka